• 4 października 2023

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której nie miałeś pojęcia, jak uchronić się przed dużym zakłopotaniem? Cóż, prawdopodobnie myślałeś o czasie, kiedy zatkałeś toaletę, prawda? Nie wspominając o tym, że przeszedłem przez ten sam problem raz, ale na moje szczęście, wiedziałem dokładnie, jak sobie z tym poradzić. Oto jak udało mi się odetkać toaletę bez wzywania hydraulika.

Wlej wiadro gorącej wody do muszli klozetowej (około jednego galona). Upewnij się, że nie jest wrząca, ponieważ może to spowodować pęknięcie porcelany i może okazać się całkowitą katastrofą. W tym samym czasie, gorąca woda zapewni wymagane ciepło, które może szybko oczyścić łańcuch toalety przez poluzowanie go. Ta sztuczka powinna pracować dla Ciebie, jak to działało dla mnie.

Po badaniach trochę więcej o unclogging toalety, natknąłem się na tak wiele poręcznych sposobów, aby zapisać każdy dzień. Z tego powodu pomyślałem, że może pomóc podzielić się z tobą tymi fantastycznymi sztuczkami.

1. Użyj glebogryzarki

Hydraulik jest pierwszą rzeczą, której należy szukać, gdy chcesz odetkać toaletę. Użyj go prawidłowo i jesteś dobry, aby przejść. Prawidłowy sposób korzystania z tłok jest umieścić go w muszli klozetowej i rozpocząć pchanie go w dół w powolnym tempie tak, że powietrze jest zmuszony do i uszczelnienie jest produkowane przeciwko bokom miski. Następnie kilka szybkich wdechów i wydechów wykona zadanie. To działa najlepiej, gdy używasz tak mało siły, jak możesz, ponieważ skrajne ciśnienie może pęknąć uszczelnienie pierścienia woskowego i spowodować wyciek wody na całej podłodze, co prawdopodobnie chcesz uniknąć.

Pamiętaj, że przy użyciu odpowiedniego narzędzia ma znaczenie tak samo jak prawidłowy sposób korzystania z niego. Wiele osób uważa, że tłok używany do odblokowania zlewu jest taki sam jak ten używany do toalety, jednak tak nie jest, ponieważ w przypadku toalety preferowany jest tłok z kołnierzem.

Można również sprawdzić ten jeden na zewnątrz.

2. Wlać trochę gorącej wody

Ten jeden jest zobowiązany do pracy dla Ciebie! Gorąca woda ma wyjątkową jakość, aby wyczyścić odpływ w krótkim czasie. Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać około galon wody przez kilka minut (spróbuj nie gotować go), a następnie używając trochę siły, ostrożnie wlać go w dół muszli klozetowej, a po kilku płukaniach, zobaczysz, że toaleta zaczyna się zatykać.

3. Ocet zmieszany z sodą oczyszczoną

Jeśli gorąca woda nie wykonuje pracy dla Ciebie i nie masz odpowiedniego tłok do odblokowania toalety, tutaj jest po prostu DIY rozmyta mieszanina do wypróbowania!

Chwyć filiżankę sody oczyszczonej i wymieszaj ją z 2 filiżankami octu. Następnie wlej ją do muszli klozetowej. Ta mieszanina będzie produkować wystarczająco dużo pęcherzyków i stworzyć drogę wyjścia dla wody, aby przejść. Po pozostawieniu mieszaniny na około pół godziny, wlej trochę gorącej wody do muszli klozetowej. Jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, spróbuj powtórzyć proces.

4. Użyj płynu do mycia naczyń

Inną rzeczą, która pomoże Ci odblokować toaletę jest użycie płynu do mycia naczyń. Ta sztuczka działa świetnie, jeśli wlać dobrą ilość płynu do mycia naczyń do toalety; Powinno być około pół filiżanki do smarowania drenażu toalety dokładnie. Następnie, pobierz trochę gorącej wody z kranu lub idź i podgrzej odpowiednią ilość wody. Następnie wlać ją do muszli klozetowej, upewniając się, że nie przelewa się.

5. Ciśnienie wody przy użyciu plastikowej butelki

Można również użyć butelki wody, aby odblokować toaletę poprzez tworzenie wystarczającego ciśnienia. Nie zapomnij, ta technika może być trochę bardziej bałagan, więc upewnij się, że masz swoje gumowe rękawice na przed pójściem do przodu z nim. Oto jak sprawić, aby to zadziałało,

Po pierwsze, będziesz musiał wziąć trochę wody z muszli klozetowej za pomocą małego pojemnika. Następnie weź dużą plastikową butelkę i napełnij ją ciepłą wodą. Teraz, umieszczając kciuk na górze butelki, przymocuj ją do wylotu dolnej części toalety. Upewnij się, że butelka jest trzymana mocno i zwolnij kciuk ściskając jednocześnie butelkę. To może łatwo usunąć wszystko, co jest blokowanie toalety, jeśli zrobić dokładnie.

6. Użyj świdra do toalet

Teraz, jeśli toaleta jest zatkany z czymś, co nie będzie budge, czy to zabawki lub dowolny sztywny materiał, używając Auger może okazać się bardziej korzystne niż przy użyciu tłok. Ślimak działa głównie dzięki temu, jak jest ukształtowany. Krzywizna na dole ma przymocowaną sprężynę, która wyciąga wszystko bez wysiłku, a jeśli nie, można użyć jej do popchnięcia materiału dalej w dół rury, a on po prostu nie będzie już tkwił, ponieważ rury poniżej toalety są znacznie szersze, aby utrzymać substancję. Dodatkowo, ma on przymocowaną gumową osłonę, która zapobiega porysowaniu miski.

Procedura użycia świdra jest prosta, wystarczy umieścić go w rurze toalety i zacząć kręcić i popychać, aby przebić się do środka. Gdy poczujesz, że chwycił materiał, możesz go łatwo wyciągnąć.

7. Użyj wybielacza

Bleach to kolejny doskonały sposób na odetkanie toalety. To działa w ten sam sposób, jak soda oczyszczona mieszaniny robi. Technika jest również nieco podobna do niej. Wszystko, co musisz zrobić, to wlać dobrą ilość wybielacza do muszli klozetowej i poczekać około 10 do 15 minut. Wybielacz spowoduje, że każdy materiał tam na dole rozpadnie się na kawałki, dzięki czemu wyczyści łańcuch toalety. Po odczekaniu chwili, kilka spłukań ostatecznie odblokuje toaletę.

Rzeczy, których należy unikać przy zatykaniu toalety

Oto lista rzeczy, których nigdy nie powinieneś próbować robić, gdy masz zatkaną toaletę.

Żadnych chemikaliów

Zawsze unikaj spuszczania ostrych środków chemicznych do muszli klozetowej. Jeśli już użyłeś jednego z nich, upewnij się, że pozostawiłeś go na co najmniej kilka godzin po podlaniu go wodą tak bardzo, jak to możliwe. Nie mieszaj też nigdy środków czyszczących do toalet na bazie kwasu z wybielaczem, aby uchronić się przed dodatkowymi niedogodnościami.

Unikaj używania gołych rąk

Wiem, że wydaje się to oczywiste, ale warto wspomnieć, że podczas wypróbowywania sposobów na odetkanie toalety, nigdy nie zapominaj o zakryciu rąk. Załóż wcześniej gumowe rękawice i zacznij odetkać toaletę. Rękawiczki to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się szkodliwych bakterii lub chemikaliów na twoje ręce.

Unikaj wszelkich związków utwardzających

Istotne jest, aby pamiętać, aby zawsze trzymać z dala od zatkanej toalety wszelkie substancje utwardzające. Związki takie jak wosk, uszczelniacz lub tłuszcz są godne potępienia, aby wlać je do odpływu.

Jak odetkać toaletę bez hydraulika?

Mając tłok wydaje się koniecznością, gdy nagle dostaniesz zatkaną toaletę; jednak co zrobić, gdy nie znajdziesz jednego w pobliżu, i staje się niemożliwe, aby uzyskać jeden w tym momencie? Pozwól, że Ci powiem; nadal istnieje wiele sposobów, które możesz wybrać, gdy chcesz odetkać toaletę bez hydraulika. Jak wskazówki i sztuczki wymienione powyżej są świetne do pracy na swój sposób przez odetkanie.

Mimo to, jeśli nie są to Twoje preferencje, możesz spróbować odetkać toaletę za pomocą szczotki do toalety. Tak! Szczotka do WC może oczyścić toaletę i usunąć wszelkie niechciane materiały z drenażu toalety.

Weź szczotkę do toalety i włóż ją do odpływu. Kilka pchnięć i pomp wystarczyłoby, aby złagodzić zator i umożliwić przepływ wody. Jest to szybki i łatwy sposób na odetkanie toalety.

Jeśli nie masz żadnej szczotki toaletowej albo, tutaj jest trochę DIY sztuczka, aby pomóc Ci odblokować toaletę bez tłok. Zdobądź 2 filiżanki sody oczyszczonej, 1/4 filiżanki soli Epsom i wymieszaj je z 8-10 łyżkami stołowymi płynu do naczyń. Wlać mieszaninę do patty cases i niech twardnieją przez noc. Dobra bomba kąpielowa musi być już gotowa. Następnie włóż jedną do muszli klozetowej, a następnie kilka filiżanek wody i poczekaj kilka godzin, aby wykonać swoją pracę. Będziesz zdumiony, jak dobrze to działa.

Jak odetkać toaletę, gdy nic nie działa

Jeżeli ty wciąż utknąłeś z zatkaną toaletą i nic nie wydaje się pracować dla ciebie. Oto kilka dodatkowych sposobów, które możesz chcieć wypróbować przed faktycznym wezwaniem hydraulika!

Użyj węża spustowego specjalnie zaprojektowanego do odblokowywania każdego spustu. Jest to długi jak drut materiał strukturyzowany, który musi być umieszczony wewnątrz muszli klozetowej. Spróbuj dać mu kilka pchnięć i obrotów, aż opór jest odczuwalny, a następnie możesz poluzować odpływ. Jeśli nie masz węża spustowego, możesz użyć zamiast niego wieszaka z drutu. Najlepiej byłoby najpierw wyprostować wieszak, a następnie użyć go tak, jak byś użył węża spustowego. Należy również pamiętać, aby owinąć szmatę na końcu wieszaka przed użyciem go, aby uniknąć uszkodzenia porcelany.

Można również spróbować odblokować toaletę, jeśli masz niektóre z tych mokro / sucho próżni. Technika jest prosta, po pierwsze, usunąć wodę za pomocą mokrego odkurzacza, a następnie przykryć wąż z szmatą lub ręcznikiem, aby utworzyć uszczelnienie i rozpocząć odkurzanie go aż wszystko jest gasped out i zobaczyć, czy drenaż jest oczyszczone. Upewnij się, że nigdy nie próbuj tego z regularnym odkurzaczem.

Jednakże, jeśli nie udało się w każdym z nich i inni nie są z Twojego typu, nadal masz trochę nadziei w lewo. To jest, wyciągając toaletę i pozbywając się wszelkich niechcianych rzeczy z rur. Aby to uprościć, trzeba będzie odciąć dopływ wody i zdekonstruować toaletę. Proces ten może trwać długo, ale może być dość gorączkowy bez użycia odpowiednich narzędzi, a do tego można sprawdzić nasze zalecane narzędzia, które pomogą Ci odetkać toaletę gładko.

Teraz, że wszystko jest dość proste, i jesteś pewien, że nic nie może pracować lub zrobić dobrze do zatkanej toalety, proponuję zadzwonić do hydraulika. Hydraulik może zająć się twoją sytuacją profesjonalnie, a ty będziesz z kłopotów na pewno.

Czytaj także;

  • 12 Best Cordless Drills dla poniżej 50 dolarów
  • Jak dbać o akumulatorową wiertarkę?

Top