• 4 października 2023

Zapobieganie uszkodzeniom drzew przez sól i lód

Wraz z nadejściem zimy zagrożenie uszkodzeniem drzew i krzewów przez śnieg, lód i sól znacznie wzrasta. Lód i śnieg, które pokrywają drzewa, mogą powodować zwisanie gałęzi, co zwiększa prawdopodobieństwo ich złamania. Korzystając z profesjonalnych usług pielęgnacji drzew, można zapobiec uszkodzeniu drzew i roślin zimą.

Zapobieganie uszkodzeniom drzew spowodowanym przez śnieg i lód

Oto kilka porad dotyczących profilaktycznej pielęgnacji drzew, które pomogą uniknąć uszkodzeń roślin spowodowanych przez śnieg i lód zimą:

Przycinanie

Zima to najlepszy czas na przycinanie drzew i krzewów. Zwłaszcza usuwanie z pnia i korony części o wąskich kątach i w kształcie litery V, a także słabo połączonych gałęzi może pomóc w zapobieganiu zimowym uszkodzeniom roślin.

Nie należy odśnieżać

Choć odciążenie gałęzi poprzez odśnieżanie może wydawać się świetnym pomysłem, może to pogorszyć sytuację. Dzieje się tak dlatego, że gałęzie pokryte śniegiem i lodem stają się kruche, co powoduje ich łamanie się pod wpływem nacisku. Ponadto strącanie śniegu może spowodować odłamanie się gałęzi, co może doprowadzić do uszkodzenia układu krążenia drzewa.

Okablowanie i usztywnianie drzew

Korzystanie z tych usług pielęgnacji drzew może pomóc drzewom przetrwać ekstremalne warunki pogodowe i zmniejszyć potencjalne ryzyko. Wsporniki pomagają przenieść ciężar ze słabszej kończyny na inne gałęzie za pomocą lin stalowych. Okablowanie drzew pomaga ograniczyć ruch gałęzi, dzięki czemu są one mniej narażone na złamanie pod ciężarem śniegu i lodu.

Jak można uniknąć uszkodzeń drzew przez sól?

Gdy sól gromadzi się w glebie, może rozłożyć się na dwa podstawowe składniki: chlor i sód, które mogą mieć wpływ na drzewa i rośliny. Poniżej podano kilka sposobów ograniczenia szkodliwego wpływu soli na rośliny:

  • Chociaż nie trzeba się martwić śniegiem nagromadzonym na drzewach, należy unikać używania soli do jego szybkiego roztapiania. Zamiast tego należy użyć gruboziarnistego piasku, aby podjazdy stały się mniej śliskie.
  • Dbaj o zdrowie roślin, aby były odporne na działanie mgły solnej i gromadzenie się soli w glebie.
  • Sadzić drzewa tolerujące sól, takie jak brzozy i sosny czerwone, w pobliżu chodników i dróg, gdzie często używa się soli.
  • W celu ochrony wrażliwych gatunków należy stosować bariery fizyczne, takie jak burki, płoty przeciwśnieżne i płoty z tworzywa sztucznego.
  • Należy pamiętać o wyrównaniu terenu i poprawieniu drenażu wokół roślin i drzew, tak aby sól była usuwana po stopnieniu śniegu.
  • Należy zwracać uwagę na oznaki niepokoju u drzew, takie jak późne wypuszczanie liści i mniejsze liście, i przemywać je w celu usunięcia soli.

Zatrudnij wykwalifikowanego arborystę do pielęgnacji drzew

Ponieważ profesjonaliści znają najlepsze pory roku do przycinania drzew i są dobrze zorientowani w różnych usługach i technikach pielęgnacji drzew, takich jak wiązanie, usztywnianie i przycinanie, koniecznie musisz zwrócić się do nich o pomoc.

Doświadczeni profesjonaliści z DreamWorks Tree Services oferują pełen zakres usług związanych z pielęgnacją i przycinaniem drzew, aby utrzymać i poprawić zdrowie Twoich drzew i roślin. Aby przygotować i ochronić rośliny przed nadchodzącą zimą, skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem 647-924-2627 lub pod bezpłatnym numerem 1-800-407-9917. Możesz także skontaktować się z nami, aby umówić się na konsultację z naszymi specjalistami.

Top