• 4 października 2023

Ekspert w dziedzinie łuparek do drewna
Jeśli szukasz bezpiecznego, łatwego i czystego sposobu na rozłupywanie drewna opałowego, elektryczne łuparki do kłód są tym, czego potrzebujesz.

Elektryczne łuparki wymagają dostępu do gniazdka elektrycznego i mogą wymagać, aby obwód elektryczny był znamionowany dla określonego natężenia prądu. Dla właściciela nieruchomości, który nie musi dzielić ogromnych kłód lub komercyjnych ilości drewna opałowego, to może być jedyny problem z użyciem jednego.

Zalety bezgazowych łuparek do kłód są wybitne:

Duża pojemność: możliwość rozłupywania kłód o długości do 24" i średnicy do 12" (w zależności od modelu)
Niskie wymagania konserwacyjne: nie trzeba tankować gazu, nie trzeba wymieniać oleju silnikowego
Łatwość obsługi: uruchamianie po naciśnięciu przycisku
A co najlepsze, ponieważ nie ma spalin, możesz używać ich w garażu, szopie, a nawet w domu, jeśli nie masz nic przeciwko zamiataniu wiórów drzewnych.

Cechy, części i właściwości, takie jak tonaż, są tym, co odróżnia jeden model od drugiego. Wybierz korzyści, które mają dla Ciebie największe znaczenie i pozostań ciepły i czysty tej zimy z elektryczną łuparką do drewna.

Tonaż elektrycznej łuparki do drewna
Tonaż rozłupywarki elektrycznejTonaż jest miarą siły, która jest używana do rozłupywania kłód. Im wyższa wartość tonażu, tym większe kłody może rozłupać elektryczna łuparka.

Elektryczne łuparki do kłód są doskonałym wyborem w przypadku kłód mniejszych niż 24" długości i 12" średnicy. Jeśli chodzi o elektryczne łuparki do kłód, często spotyka się modele o sile od 5 do 10 ton, choć dostępne są również łuparki o większej mocy.

Kilka czynników wpływa na ilość tonażu, którego będziesz potrzebował w swojej elektrycznej łuparce do kłód:

  • Długość kłody
  • Średnica kłody
  • Twardość drewna

Im wyższy tonaż, tym droższa będzie łuparka. Pomyśl o wielkości i gęstości kłód, które planujesz rozłupać i wybierz tonaż, który pasuje zarówno do Twoich kłód jak i do Twojego budżetu.

Cechy prędkości elektrycznej łuparki do kłód
Electric Splitter SpeedPrzy zakupie elektrycznej łuparki do kłód, prawdopodobnie zobaczysz ocenę dla czasu cyklu. Czas cyklu jest ilość czasu, która trwa dla barana łuparki do pełnego rozszerzenia, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Elektryczne łuparki do drewna będą miały czas cyklu wyrażony w kilku sekundach.

Im krótszy czas cyklu, tym szybciej Twoja łuparka będzie w stanie rozłupać kłody. Jednak niektóre elektryczne łuparki do drewna są wyposażone w dodatkowe funkcje, które mogą pomóc w jeszcze szybszym rozłupywaniu kłód:

Ograniczenie skoku lub redukcja siłownika: zapobiega całkowitemu wysunięciu siłownika przy rozłupywaniu krótszych pni
Dwukierunkowy klin rozłupujący: umożliwia klinowi rozłupywanie kłód zarówno przy wysuwaniu siłownika, jak i przy powrocie siłownika do pozycji wyjściowej
Możliwość zastosowania czterokierunkowego klina: umożliwia wyposażenie rozłupywarki w czterokierunkowy klin, który rozłupuje jedną kłodę na cztery części dla dwukrotnie większej wydajności rozłupywania
Jeśli szybkie rozłupywanie drewna opałowego jest dla Ciebie ważne (a może być, jeśli pracujesz w zimie!), poszukaj elektrycznej rozłupywarki z niektórymi lub wszystkimi z tych funkcji.

Cechy pozycjonowania elektrycznej łuparki do kłód
PozycjonowanieKolejną zaletą elektrycznych łuparek do pni jest to, że są lekkie i łatwe w transporcie oraz ustawieniu na miejscu. Chociaż większe, bardziej wydajne modele mogą być montowane na przyczepach holowniczych, większość mniejszych modeli może być przenoszona i kołowana ręcznie.

Zwróć uwagę na te cechy, aby pomóc Ci umieścić elektryczną łuparkę do kłód w najlepszym dla Ciebie miejscu do jej użycia:

Koła: przymocowane do ramy dla łatwego holowania; mogą być wykonane z tworzywa sztucznego (bardziej przystępne cenowo) lub gumy o wysokiej gęstości (bardziej wytrzymałe)
Wbudowane podstawki lub tace na kłody: wyłapują kłody po ich rozłupaniu, aby uniknąć konieczności schylania się w celu ich złapania  
Stojak na całej długości: może być odłączany; pozwala na pracę z rozłupywarką na wysokości pasa, bez konieczności zajmowania miejsca na stole
Cechy takie jak te sprawiają, że elektryczne łuparki do drewna są nie tylko wygodne, ale również komfortowe w użyciu.

 

Top