• 4 grudnia 2023


W tym artykule omówimy podstawy łuparek do kłód i doradzimy Ci, jak starannie wybrać najlepszy produkt dla Ciebie. Możesz zobaczyć nasz pełny wybór łuparek do kłód, w tym ręczne, elektryczne i benzynowe opcje, przechodząc do naszej strony kategorii łuparek do kłód.

Łuparki do drewna zapewniają bezpieczną, łatwą i wydajną metodę łupania drewna. Eliminuje to ciężką pracę tworzenia drewna opałowego lub rozpałki, pozostawiając Ci możliwość ogrzewania domu bez wyczerpującej i czasochłonnej pracy rozłupywania drewna siekierą. Jeśli regularnie rozłupujesz drewno, to łuparka do drewna jest niezbędna.

Ręczne rozłupywanie drewna siekierą wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, na które trzeba zwracać stałą uwagę. Do tego dochodzi nieszczęsny efekt ogólnego zużycia, który w naturalny sposób oddziałuje na ciało przy rozłupywaniu drewna siekierą.

Kolejną wadą rozłupywania drewna siekierą jest powtarzający się problem wyciągania siekiery z drewna po uderzeniu, jeśli nie rozłupało się go za pierwszym razem. To strata czasu i energii. Siekiera Forest Master Manual Smart Splitter zapewnia, że za każdym razem trafiasz w ten sam punkt styku w drewnie, więc nie potrzebujesz siły fizycznej ani wytrzymałości, która zwykle jest potrzebna do rozłupywania drewna siekierą.

Ten artykuł dalej opisuje związane z tym ryzyko. Dowiedz się więcej o niebezpieczeństwach związanych z rozłupywaniem drewna siekierą klikając tutaj.

siekiera do rozłupywania drewna, kłody drewna, siekiera w drewnie, siekiera, las
Po pierwsze, niech pokryć różne odmiany łuparki do kłód. Mamy Electric Log Splitters, benzyna Splitters i ręczne Splitters na sprzedaż.

Elektryczne łuparki do kłód
Elektryczne łuparki do kłód zapewniają szybkie, mocne i długotrwałe użytkowanie przy minimalnej konserwacji. Są one niezwykle proste i łatwe w użyciu, i można zacząć prawie od razu z niewielkim lub żadnym przewodnikiem. To jest tak proste jak naciśnięcie przycisku.

Dużą zaletą elektrycznych łuparek do drewna są niskie wymagania konserwacyjne. Nie muszą się Państwo martwić o uzupełnianie benzyny, a olej hydrauliczny, który dostarczamy z każdą rozłupywarką, wystarcza na około 150 godzin efektywnego użytkowania, uzupełnienie jest wymagane tylko wtedy, gdy zaczynają Państwo odczuwać spadek mocy. Zwykle zależy to od tego, jak twarde są kłody, które Państwo rozłupują.

Elektryczna łuparka do kłód, FM5D-TC, rozłupywanie drewna, 5 tonowa łuparka do kłód
(Zdjęcie Elektrycznej łuparki do kłód Forest Master FM5D-TC)
Możesz obsługiwać elektryczną łuparkę do kłód gdziekolwiek znajdziesz odpowiednie gniazdo, co oznacza, że możesz nawet obsługiwać maszynę w pomieszczeniach bez obawy o opary. Silniki elektryczne są również stosunkowo ciche, więc nie musisz się martwić o przeszkadzanie sąsiadom! Jeśli mieszkasz na przedmieściach, to elektryczna łuparka do drewna jest dla Ciebie idealnym wyborem.

Pełne porównanie naszych elektrycznych rozłupywarek do kłód znajdziesz klikając tutaj.

Benzynowe łuparki do kłód
Benzynowe łuparki do kłód są niewiarygodnie mocne, ale są też zazwyczaj cięższymi maszynami niż ręczne lub elektryczne łuparki. Jeśli nie masz dostępu do źródła zasilania, to warto rozważyć inwestycję w benzynową łuparkę do kłód.

Korzyść z braku konieczności podłączenia do prądu oznacza, że możesz transportować i obsługiwać swoją rozłupywarkę wszędzie tam, gdzie składowane jest drewno, zamiast ciągnąć kłody do rozłupywarki.

Jeśli chcesz przeczytać bardziej szczegółowe i dogłębne porównanie benzynowych i elektrycznych łuparek do drewna, sprawdź ten linkowany artykuł.

Benzynowa łuparka do kłód, silnik benzynowy, stojak na kółkach, ostrze duocut, ramstop
(Zdjęcie benzynowej łuparki do kłód Forest Master FM10PTW-7)
Ręczne łuparki do kłód
Zazwyczaj ręczne łuparki do kłód są łatwiejsze do wygodnego przechowywania i są bardziej lekkie niż benzynowe i elektryczne opcje łupania kłód.Ręczne łuparki są bardziej wymagające fizycznie, ale nadal są znacznie bezpieczniejsze i bardziej wydajne niż rozłupywanie drewna standardową siekierą.

Ręczna łuparka nie wymaga również paliwa ani zasilania, więc jest również najbardziej przyjazna dla środowiska i ekonomiczna z trzech możliwych opcji.

Ręcznym rozłupywarkom nie brakuje mocy, nasza DUO10T efektywnie wytwarza do 10 ton siły rozłupywania, jak również zapewnia szybki podnośnik dla szybkiego rozłupywania.

Która łuparka do kłód jest najlepsza dla mnie?
To zależy od kilku czynników; rodzaju kłód, które będziesz rozłupywał, jak często będziesz rozłupywał drewno, gdzie chcesz używać swojej maszyny i projektu lub stylu rozłupywarki, którą chcesz użyć.

Rodzaj kłód
Główną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest rodzaj kłody, którą zamierzasz rozłupać. Jeśli zamierzasz rozłupywać twarde i sękate drewno, zalecamy spojrzeć na 7-tonową łuparkę do drewna jako punkt wyjścia. Jeśli planują Państwo regularne rozłupywanie twardego drewna, takiego jak wiąz lub jesion, mogą Państwo potrzebować mocniejszej rozłupywarki.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem spalania drewna, aby poznać różne odmiany miękkiego i twardego drewna, w tym właściwości gęstości, które wskazują, jak trudne jest drewno do rozłupania. Dowiesz się również, jak wydajne jest każde drewno do spalania i utrzymania ciepła w Twoim domu w miesiącach zimowych.

Rozmiar kłód, które zamierzasz rozłupać jest również ważnym czynnikiem. Rozłupywarki są ograniczone do maksymalnej długości i średnicy kłód, więc musisz być świadomy wielkości kłody, którą zamierzasz rozłupać przy wyborze najlepszej dla Ciebie rozłupywarki.

Zobacz nasze porównanie side by side naszej gamy łuparek do drewna i pojemności kłód każdej z nich klikając tutaj.

Jak często trzeba rozłupywać drewno?
Musisz również rozważyć jak często będziesz rozłupywał drewno. Jeśli planujesz tylko rozłupywanie miękkiego drewna kilka razy w roku, wtedy ręczna lub elektryczna łuparka będzie prawdopodobnie najlepszą opcją dla Ciebie.

Gdzie planujesz używać łuparki do drewna?
Jeśli mieszkasz w strefie podmiejskiej, wtedy możesz zdecydować się na elektryczną łuparkę do drewna, aby zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Jeśli rozłupujesz kłody w obszarze wiejskim, łuparka spalinowa pozwoli Ci iść bezpośrednio do kłód, aby rozłupać drewno. Nie będziesz musiał się martwić o podłączenie maszyny do źródła zasilania.

W przypadku, gdy chcesz używać swojej łuparki w pomieszczeniach zamkniętych i z dala od nieprzewidywalnej pogody, przyjrzyj się bliżej opcjom ręcznym i elektrycznym.

Konstrukcja łuparki do drewna (pozioma i pionowa)
Będziesz także chciał rozważyć projekt łuparki do kłód i jak zamierzasz ją przechowywać.

Jeśli rozłupujesz kłody dla palnika lub ognia, wtedy pozioma łuparka jest prawdopodobnie bardziej odpowiednią opcją dla Ciebie. Poziome łuparki zazwyczaj pozwalają na cięcie większej średnicy kłody, ale są ograniczone do mniejszej długości kłody.

Pionowe łuparki oferują większą maksymalną długość kłody, ale mogą być ograniczone do średnicy kłody.

Akcesoria

 

Top