• 17 czerwca 2024

Soy-Gel firmy Franmar Chemicals to bezpieczniejszy profesjonalny środek do usuwania farby, który może być stosowany do usuwania akryli, uretanów, epoksydów i farb na bazie ołowiu. Soy-Gel nie jest żrący, nietoksyczny, bezpieczny do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, i łatwo zmywa się wodą.

Słyszałem o Soy-Gel wcześniej, ale w końcu miałem szansę zbadać jego wydajność z pierwszej ręki na ostatnim Woodworking Show. Moją główną obawą była toksyczność tego zmywacza, i choć pewne środki ostrożności muszą być nadal podjęte (rękawice, gogle, itp.), wydaje się, że jest o wiele mniej szkodliwy niż konwencjonalne strippery.

Okazuje się również, że Soy-Gel jest naprawdę tak skuteczny, jak twierdzono. Mamy kilka elementów wyposażenia, które chcemy wyczyścić, więc prawdopodobnie wypróbujemy Soy-Gel w nadchodzących tygodniach.

Wcześniej używaliśmy striperów na bazie chlorku metylenu, ale to bardzo, bardzo paskudna substancja chemiczna, z którą chciałbym uniknąć kontaktu w przyszłości.

Soy-Gel nie jest tani na 21 dolarów za kwartę i 65 dolarów za galon, ale to jest łatwo przeoczyć (przynajmniej przez nas), ponieważ jest o wiele bezpieczniejsze w użyciu niż nie-zielonych produktów.

Soy-Gel Paint & Urethane Remover przez Rockler Soy-Gel przez Amazon

Related posts: Dlaczego zwracam mój nowy Router Porter Cable 7518 Nowy Woodpeckers Edge Rule dla Woodworkers Woodpeckers Paolini Pocket Rules

Top