• 17 czerwca 2024

Jak może pamiętacie, ostatnio wybrałem się na regionalne targi stolarki. Przed targami wiedziałem, które stoiska chciałem odwiedzić, a Woodpeckers było na samej górze tej listy. Gdyby to było jedyne stoisko, które udało mi się odwiedzić na tych targach, to i tak wycieczka byłaby tego warta.

Precision Woodworking T Square

Zanim nawet obsługiwane jeden z tych pięknych kwadratów T, wiedziałem, że chcę jeden. Po obejrzeniu ich zarówno na stronie Woodpeckers i na Woodcraft pod nazwą Pinnacle, 24 "wersja tego kwadratu wzrosła do szczytu mojej listy życzeń.

Podczas pracy z kwadratem zauważyłem, że jest on zaskakująco dobrze wyważony. Jest to świetna wiadomość, ponieważ oznacza to, że dłuższy kątownik T będzie nadal możliwy do zastosowania na krótszym materiale. W tamtym czasie moja żona widziała jak bardzo chciałem go mieć i zaproponowała, że kupi go dla mnie, ale ja właściwie odmówiłem! Co ja sobie myślałem!!!

Stół do prasy wiertarskiej

Stół do prasy wiertarskiej Woodpeckers jest kolejną pozycją na mojej liście życzeń. Stół posiada ładną laminowaną powierzchnię z mikrokropkami, która ma czynić cuda, aby zmniejszyć tarcie.

Mam w domu 10″ wiertarkę stołową i wiem, że te stoły są przeznaczone dla 12″ i większych pras, ale może po prostu będę musiał wydać pieniądze na jeden z nich. Może to da mi wystarczający powód, aby w końcu uaktualnić do większego rozmiaru prasy!

Akcesoria do mocowania

Właściwie zakupiłem sporo zestawów narzędzi i akcesoriów zaciskowych Woodpeckersa przed wystawą, ale niestety nie miałem jeszcze czasu ich wypróbować. Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre i już teraz mogę powiedzieć, że mój asortyment zacisków Woodpeckers będzie się stopniowo powiększał przez lata. Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał na ich temat, ponieważ recenzje są już w przygotowaniu!

Przymiar do pił Woodpeckers

Kiedy zapytałem Kathy, niezwykle miłej i kompetentnej wiceprezes Woodpeckers, jaki jest ich najpopularniejszy produkt, pokazała mi ich precyzyjny przymiar do pił. Chociaż nie miałbym dla niego zastosowania (nie mam miejsca na piłę stołową), natychmiast zdałem sobie sprawę, jak innowacyjne i poręczne jest to narzędzie. Przymiar opiera się na kołkach umieszczonych w szczelinie cięcia i może być używany do uzyskania idealnego ustawienia brzeszczotu.

Top